fbpx

FAQ

Do której godziny jesteście na weselu?

Na weselu pracujemy do końca oczepin. Wszystkie najważniejsze „atrakcje wieczoru” dzieją się do tej chwili. Mamy bardzo dużo czasu aby uchwycić wszystkie najważniejsze momenty.

Na jakim sprzęcie pracujecie?

Zdjęcia wykonujemy profesjonalnymi lustrzankami cyfrowymi Nikona, w tym pełnoklatkowym Nikonem D700. Z aparatami używamy jasnych stałoogniskowych obiektywów Nikkor o ogniskowych od 16mm do 180mm.

Na jakim terenie pracujecie?

Mieszkamy w Chęcinach, k/Kielc. Możemy jednak uwiecznić Waszą uroczystość (lub też wykonać sesję plenerową) w dowolnym miejscu w Polsce – kwestia dopłaty za dojazd oraz zapewnienia noclegu.

Czy obrabiacie zdjęcia?

Oczywiście. Każde zdjęcie wykonujemy w formacie RAW – traktujemy je jako półprodukt, z którego powstanie fotografia. Tak jak w fotografii analogowej można było „obrobić” zdjęcie wykorzystując różnego rodzaju filtry czy odczynników chemicznych – tak my w fotografii cyfrowej używamy do tego komputera 😉

Czy ze zdjęć, które od Was dostaniemy możemy sobie wywołać odbitki o dużym rozmiarze?

Tak. Zdjęcia otrzymujecie w dużych rozdzielczościach – nie są one wielkości znaczków pocztowych. My mamy na ścianie naszą fotografię w formacie 80×200 – więc Wy też możecie 😉

Czy zawsze pracujecie razem?

Tak, chyba, że kogoś z nas rozłoży na łopatki poważna choroba (tfu, tfu 😉 ) Fotografowanie we dwójkę pozwala nam na uchwycenie ważnych momentów z dwóch różnych perspektyw. Gdy jedno z nas używa obiektywu szerokokątnego, drugie w tym samym czasie wyłapuje bliższe ujęcia. Gdy jesteśmy razem, nie musimy myśleć o tym aby biegać w tam i z powrotem, abyście mieli ujęcia z różnych kątów – każde z nas ma „przyporządkowaną” stronę, szczególnie w kościele, gdzie należy zachować dyskrecję. Staramy się być niewidoczni.

Kiedy robicie plener?

Na sesję plenerową zawsze umawiamy się po ślubie. Z reguły staramy się, aby wykonać zdjęcia w tygodniu po Waszym ślubie. Jednak jeśli wyjeżdżacie w podróż poślubną bądź też nie macie urlopu – bez problemu przesuwamy ją na termin późniejszy – do wspólnego ustalenia. Dlaczego plener po ślubie? Więcej czasu, swobody, a mniej stresu i nerwów 😉 No i o sukienkę i garnitur nie trzeba się już tak bardzo martwić 😉 Częstym pytaniem jest – a co z fryzurą? My wychodzimy z założenia, że zdjęcia te mają być naturalne – wystarczy delikatny makijaż, „lekka” fryzura.

Jak długo trwa plener? Jak wygląda taka sesja plenerowa?

Na sesję zarezerwujcie sobie minimum 3h….wszystko zależy od tego gdzie jest sesja, czy musimy daleko dojeżdżać. Miejsce sesji plenerowej ustalamy wspólnie. Jeśli Wy macie pomysł na zdjęcia – jesteśmy otwarci na Wasze propozycje – wolimy jak Para Młoda wie czego chce. Jeśli macie jakieś zainteresowania, hobby – z których gadżety możemy wykorzystać na sesji – powiedzcie nam o tym. Zawsze chcemy aby plener był związany z Wami – jeśli często spacerujecie i macie jakieś „Wasze” miejsce – także dajcie nam znać. Natomiast gdy nie uda się Wam nic wymyślić – my postaramy się aby było ciekawie i podsuwamy nasze propozycje 😀 Zdjęć na Sienkiewicza, w Ogrodzie Włoskim oraz kieleckim parku – unikamy jak ognia 😉 Wystarczająco dużo Par w Kielcach ma tam swoje zdjęcia ślubne – my zaproponujemy Wam coś innego.

Czy możemy się umówić na same zdjęcia plenerowe?

Oczywiście – jeśli Wasz termin ślubu mamy zarezerwowany – bardzo chętnie zrobimy Wam samą sesję plenerową po ślubie. Jeśli zdecydujecie się na nią – dajcie znać, bowiem przyjmujemy ograniczoną liczbę plenerów w miesiącu.

Jak wcześnie trzeba rezerwować termin?

Zasada jest prosta – im szybciej, tym lepiej. Jeśli jesteście zdecydowani, abyśmy to My uwiecznili Waszą uroczystość – skontaktujcie się z nami jak najwcześniej. Warunkiem pełnej rezerwacji terminu jest podpisanie umowy oraz wpłacenie zadatku.

Czy musimy zapewnić Wam nocleg?

Zapewnienie noclegu byłoby wskazane przy weselach odbywających się w odległości przekraczającej 100km od Kielc. Raz porwaliśmy się na 200km wycieczkę do domu po weselu – nigdy więcej 😉 Po kilkunastu godzinach biegania z aparatem – potrzebujemy odpoczynku przed bezpiecznym powrotem.

Kto wybiera zdjęcia do albumu?

Zdjęcia do albumu wybieracie Wy. Sądzimy, że lepiej by było abyście to Wy zdecydowali które chwile są Wam bliskie sercu, które momenty chcecie zatrzymać na papierze.

Jak długo musimy czekać na zdjęcia?

Z reguły zdjęcia otrzymujecie po około miesiącu. Jednak w trakcie sezonu termin ten jest płynny i może się przedłużyć. Zawsze dajemy Wam o tym znać. Wolimy dłużej posiedzieć przy zdjęciach, aby były dopracowane, niż zrzucać je Wam na płyty „prosto z aparatu”. Zdjęć wykonujemy bardzo dużo – potrzebujemy czasu aby je przejrzeć, przesortować, następnie każde z nich obrobić. Zajmuje to troszkę czasu – ale uwierzcie nam – cierpliwość popłaca 😉

Czy posiadacie wydawane przez Kurię upoważnienie do fotografowania podczas uroczystości kościelnych?

Tak, ukończyliśmy kurs i posiadamy akredytację wydaną przez Kurię Kielecką pozwalającą na fotografowanie uroczystości kościelnych.

W jaki sposób możemy podpisać umowę i zarezerwować termin, jeśli mieszkamy daleko?

Z parami, które z różnych powodów nie mogą się z nami spotkać osobiście – podpisujemy umowę za pomocą poczty elektronicznej. Wysyłamy Wam informacje o danych które potrzebujemy do sporządzenie umowy. Po ich otrzymaniu umowę wysyłamy do Was mailem – jeśli zgadzacie się z wszystkimi zapisami – podpisujecie i odsyłacie pocztą. Prosimy Was także o wpłatę zadatku na konto bankowe. Jak będziecie kiedyś w okolicy – dajcie znać, spotkamy się i pokażemy albumy i prezentacje.

Czy musimy się spotykać przed ślubem?

TAK – koniecznie! Wy wiecie, jak ma wyglądać Wasze wesele, jakie atrakcje planujecie – zawsze wolimy wiedzieć wcześniej na co mamy być przygotowani. Musimy wspólnie ustalić co i jak z plenerem. Preferujemy spotkanie osobiste – telefonicznie nie zawsze zdążymy wszystko zapamiętać. Na spotkania przed ślubem nie zapomnijcie o piosenkach do prezentacji 😉

Czy możemy dostać od Was pliki RAW?

Nie ma takiej możliwości. RAWy które robimy traktujemy jako półprodukt czy materiał do pracy, z którego powstaje zdjęcie. Zamawiając tort weselny nie chcecie chyba dostać owoców, ubitej śmietany i ciasta – z których sami sobie zrobicie tort weselny – chyba wolicie zaufać „specjalistom” 😉

Czy macie jakieś życzenia?

Tak – chcielibyśmy abyście zwracali się do nas po imieniu – ułatwi nam to kontakt. Jakoś nie czujemy się Panią i Panem 😉 Po prostu Ewelina i Piotrek 😀

Coś jeszcze? Będziemy wdzięczni, gdybyście uszanowali nasz czas – nikt nie lubi spóźnialskich – jeśli coś Wam wypadnie i wiecie, że nie dojedziecie na czas na spotkanie czy plener – zadzwońcie i dajcie znać – wypadki zdarzają się każdemu.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com